Olecko

04.12.2016 | Zaloguj lub zarejestruj się.

Basen za płytki, woda za ciepła i nie ma gdzie przypiąć roweru? Jak korzystać z Hali "Lega"

Basen za płytki, woda za ciepła i nie ma gdzie przypiąć roweru? Jak korzystać z Hali

Dziś już od rana (od godz. 6.00) pierwsi chętni korzystali z basenu w Hali "Lega". Co poniektórzy narzekali, że woda jest za ciepła, ale temperatura jest zgodna z przepisami. Basen w Olecku już od ponad miesiąca posiada certyfikat Polskiego Związku Pływackiego. Oznacza to, że mogą się na nim odbywać zawody o randze mistrzowskiej. W czasie zwiedzania pojawiły się głosy, że być może basen jest za płytki (1,8 ÷1,35 m.) przez co niemożliwe będą nawroty podczas imprez sportowych. Jak nam jednak wyjaśnił Andrzej Kamiński dyrektor MOSiR w Olecku to nie głębokość jest czynnikiem decydującym i zawodnicy z pewnością sobie z nią poradzą, ale długość obiektu. Basen w Olecku ma 25 m i 3 cm. Okazuje się, że owe 3 cm decydują o możliwości rozgrywania zawodów o randze mistrzowskiej. - Większość basenów w Polsce ma długość 25 metrów - tłumaczy Andrzej Kamiński - tymczasem podczas zawodów montowane są tablice do pomiaru czasów o grubości 3 cm. Dlatego nasz basen ma owe dodatkowe 3 cm., dzięki czemu bez problemu uzyskaliśmy certyfikat PZP.

 

Jeden z naszych czytelników napisał także, że nie bardzo jest gdzie zostawić pod Halą rower. Tymczasem przy wejściu głównym znajdują się specjalne stojaki, do których można przypiąć każdy bicykl. Nie trzeba nawet przywozić z sobą swojego zapięcia. Wszystko jest na miejscu.

 

Jeśli chcecie skorzystać z Hali, zapisać się na zajęcia, pójść na basen, pograć w squasha to musicie na razie zgłosić się na recepcję i zapytać o dostępność obiektów. Już niedługo będzie można rezerwacji dokonać także telefonicznie, ale na razie trzeba stawić się osobiście. Jeśli chodzi o basen to można z niego skorzystać także, gdy będą na nim przebywać grupy szkolne. Według zapewnień dyrektora obiektu zawsze jeden tor będzie przeznaczony dla indywidualnych pływaków. Ale może się zdarzyć sytuacja, w której ratownicy uznają, że więcej osób obiekt nie pomieści. Wtedy trzeba będzie co nieco poczekać. O ściance wspinaczkowej pisaliśmy już kilka dni temu. Można z niej korzystać pod okiem instruktora. W ostatnich dniach aż 16 osób zostało przeszkolonych i zyskało uprawnienia do pełnienia takiej funkcji. Dlatego jeśli chcecie skorzystać ze ścianki musicie się do takiej osoby zgłosić. Już wkrótce MOSiR Olecko odda do dyspozycji także 4 swoich przeszkolonych instruktorów.

 

Co ciekawe niektóre zakłady pracy w Olecku w ramach funduszu socjalnego wykupiły swoim pracownikom karty uprawniające do korzystania z różnych obiektów Hali "Lega".Autor: redakcja | Dodano: 2012-11-12 15:49:33 | 4 komentarzeKomentarze

Autor: trololo | Dodano: 2012-11-12 15:59:07 |
Ale podczas pierwszego dnia stojaków jeszcze nie było, aż się przejadę sprawdzić jak jest teraz.
Autor: redakcja | Dodano: 2012-11-12 16:34:29 |
Podobno były, ale nieco przez tłumy zasłonięte. Ale czekamy na sygnał jak jest naprawdę.
Autor: Ewa Juchniewicz | Dodano: 2012-11-12 19:33:19 |
Czy to znaczy ze basen jest podzielony torami i można pływać tylko po jednym torze?To basen wyczynowy czy rekreacyjny?Na zdjęciu to basen do zawodów pływackich.
Autor: redakcja | Dodano: 2012-11-12 21:32:40 |
I tak i taki, ale raczej pływa się po torach, ale jak ludzkości nie ma to można pływać jak bądź...

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

PRZECZYTAJ TAKŻE

4 olecczan nagrodzonych za zasługi na rzecz upowszechniania sportu

Więcej »