Przystanek Olecko. Blisko, coraz bliżej

Już za niecałem dwa tygodnie, 22- 23 lipca 2016 roku wystartuje kolejna, 23 edycja Przystanku Olecko. Poniżej prezentujemy szczegółowy program koncertów przesłany przez organizatorów – Regionalny Ośrodek Kultury “Mazury Garbate”. A już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich na Festiwal Jednego Instrumentu, o którym pisaliśmy TUTAJ


Miłej zabawy!

 

Program 23 Przystanku Olecko


Piątek, 22 lipca, 2016 r.

 



19:30 – ØRGANEK

zespół muzyki alternatywnej założony przez Tomasza Organka w 2013 roku. To trio, które zostało wyłonione z toruńskiej grupy Sofa, stylistycznie inne, grające rock alternatywny.


Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także ekspresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.


Szef wytwórni produkującej debiutancki album zespołu ØRGANEK sam został oczarowany ich muzyką: “Raz na 2-3 lata trafiamy w totka, łapiemy szczęście i odkrywamy talent, który wywraca wszystko do góry nogami. To się stało parę tygodni temu. Energia, emocje, maksymalny stan zakochania, fascynacji i uzależnienia od dźwięków i słów. Absolutny kosmos.”


21:30 – GrubSon

właściwie Tomasz Iwanca (ur. 28 stycznia 1986 w Rybniku) – raper i producent muzyczny. GrubSon jest osobą, obok której nie można przejść obojętnie: jego charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz trafiają do coraz szerszego grona odbiorców.


Przygoda GrubSona z hip-hopem zaczęła się już na początku lat 90. Zainteresowanie nowym nurtem muzycznym zaszczepił w nim jego brat Hudy, który w tamtym okresie zajmował się promowaniem kultury hip-hopowej w rodzinnym mieście, Rybniku. GrubSon sam zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998 w grupie zwanej “Po 3-na różnica” (Twórca, Max, Rav).


4 marca 2015 r. to data premiery 3. studyjnego (legalnego) albumu GrubSona zatytułowanego “Holizm”. “Holizm” został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez fanów jak i recenzentów. Jego produkcją zajęli się Grubson i DJ BRK a wspomogli ich Amateus i Snake. Płytę promują 4 single (“Złota Kula”, “Sanepid”, “Jedna z planet” oraz najnowsza “Dżungla”). Teledysk do utworu “Złota kula” został nominowany przez Eska Music Awards w kategorii Najlepsze wideo roku. Wszystkie 4 klipy łącznie mają na liczniku ponad kilka milionów wyświetleń.


23:00 -VIDEO

zespół muzyczny grający muzykę pop-rock założony w 2007 roku przez Macieja Durczaka, Wojciecha Łuszczykiewicza i Tomasza Luberta. Twórcą tekstów większości piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz.


7 lutego 2015 roku podczas VI Balu Charytatywnego “Gwiazdy Dobroczynności” zespół odebrał nagrodę w kategorii KULTURA za wsparcie dla osób niesłyszących. Zespół dostrzegł problem społeczny osób niesłyszących związany z dostępem do kultury, dlatego wraz z grupą Młodzi Migają Muzykę nagrali teledysk do utworu “Dobrze, że jesteś”. Utwór zapowiadał trzeci album studyjny muzyków zatytułowany Doskonale wszystko jedno. Pozostałymi singlami z płyty zostały utwory “Kryzysowy” (nagrany z gościnnym udziałem Jana Borysewicza), “Wszystko jedno” oraz “Ktoś nowy”. W teledysku do tego ostatniego pokazane zostało wesele pary homoseksualnej.


Obecny skład zespołu

Wojciech “Zee Zee Woo” Łuszczykiewicz – wokal, gitara

Daniel “Daniel Love” Tyszkiewicz – gitara, keyboard

Marek “Kisiel” Kisieliński – gitara, keyboard

Bartek “Budyń” Szymański – gitara

Piotr “Funky Koval” Kowalewski – gitara basowa

Paweł Stępień – perkusja


Sobota, 23 lipca 2016 r. 


19:30 -MJUT

Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką “Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance “minimax pl 4”. Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – “Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków. MJUT zagościł również na jubileuszowym wydawnictwie zespołu happysad “Zadyszka” (2011), na które przygotował autorską wersję piosenki “Łydka”.


Druga album zespołu zatytułowany “9” ukazuje się niemal 5 lat po debiucie. Młodzi eksperymentatorzy, których znakiem szczególnym były gitarowe pejzaże urozmaicane wysmakowaną elektroniką, dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Nowe piosenki to przede wszystkim świadomy wybór melodii i lekkości. To szczere i proste komunikaty na temat absurdów rzeczywistości i gorzkiej strony życia we dwoje. Tę zmianę doskonale ilustruje singiel “Wszyscy ludzie i ja”, którym MJUT udowadnia, że nie obawia się zgrabnych refrenów i doskonale odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej.


Skład zespołu:

Patryk Kienast – śpiew, gitara, klawisze

Marcin Świątek – gitara

Marcin “Kejsi” Blicharz – gitara basowa

Przemek Kędzierski – perkusja


21:30 -BIG DAY


Od początku istnienia grupy niezmiennie jej filarami są Ania Zalewska i Marcin Ciurapiński. Współpracują oni z wieloma muzykami, których można usłyszeć na płytach i na koncertach. Obecnie z Anią i Marcinem współpracują: Piotr Szymański – gitarzysta – możecie usłyszeć go na wielu płytach zespołu, Paweł Pająk – perkusista.


Zespół Big Day powstał w lipcu 1992 roku w Olsztynie. Swój pierwszy koncert zagrał 30 sierpnia 1992 i na ten dzień grupa datuje swoje urodziny. W grudniu 1992 dokonali swoich pierwszych profesjonalnych nagrań, które posłużyły jako materiał promocyjny przedstawiany rozgłośniom radiowym i firmom fonograficznym.


Harmonia głosów Ani i Marcina jest niepowtarzalna i natychmiast rozpoznawalna. Muzykę zespołu określa się mianem przebojowego rocka nawiązującego do tradycji lat 60-tych, oraz gitarowej muzyki angielskiej z lat 90-tych. Jednak z czasem Big Day pokazał, że posiada własny, wypracowany styl – po prostu styl zespołu Big Day.


Mają na koncie osiem wydanych płyt autorskich i jeden album “Best of” w cyklu “Niepokonani”. Płyty rozeszły się w niemal półmilionowym nakładzie.


23:00 -WILKI

Jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej początku lat 90. Formacja została założona przez wokalistę – Roberta Gawlińskiego w 1990 roku. W jej pierwszym składzie znaleźli się: R. Gawliński, W. Bruślik, R. Ochnio i P. Szkudelski. Rok później Gawliński zdecydował się na zmianę składu.


Grupa zdobyła olbrzymią popularność już pierwszym albumem, zatytułowanym “Wilki”, wydanym w 1992 roku.  W tym też roku formacja pojawiła się na festiwalu w Sopocie, gdzie otrzymała Bursztynowego Słowika. Kolejne albumy Wilków – “Przedmieścia” (1993) i “Acousticus Rockus” (1994) również zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytykę oraz zawierały kolejne przeboje, między innymi: “Indian Summer” i “Sen o Warszawie”.


W 1995 roku Robert Gawliński udanie rozpoczął karierę solową.


W listopadzie 2000 roku ukazał się podwójny album “Największe przeboje”, podsumowujący karierę zarówno nieistniejącej wtedy grupy Wilki, jak i solowe sukcesy jej lidera – Roberta Gawlińskiego. Na płycie znalazły się dwa nowe utwory, w tym promująca całość piosenka “Beze mnie o mnie”.


W 2001 roku grupa została reaktywowana. Po siedmiu latach kariery solowej, w kwietniu, Robert ponownie stanął na scenie, jako lider formacji Wilki. Grupa towarzyszyła wtedy w czasie koncertów niemieckiej kapeli Reamonn.


W sierpniu 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu nagrana po aż 8-letniej przerwie. Na pierwszym singlu ukazał się utwór “Baśka”, który zdobył wielką popularność, a na festiwalu Opole 2002 wygrał konkurs Premier.


6 listopad 2004 roku ukazał się kolejny album zespołu, zatytułowany “Watra”. Na pierwszym singlu, pilotującym to wydawnictwo znalazło się nagranie “Bohema”.


Na następną studyjną płytę, zatytułowaną “Obrazki”, fani zespołu musieli czekać dokładnie dwa lata. Przed nagraniem materiału zespół zmienił skład.


Obecni członkowie

Robert Gawliński – gitara, śpiew (1991-1995, od 2001)

Beniamin Gawliński – gitara, instrumenty klawiszowe (od 2014)

Mikis Cupas – gitara (1991-1995, od 2001)

Maciej Gładysz – gitara (1991-1992, od 2011)

Marcin Ciempiel – gitara basowa (2002-2005, od 2014)

Hubert Gasiul – perkusja (od 2006)


Komentarze
Więcej w Big Day, Grubson, Koncerty, Mjut, muzyka, Olecko, Organek, Przystanek Olecko, ROK, Video
Warsztaty plecionkarskie w ramach Pomysłodajni

Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku zaprasza: W ramach projektu Pomysłodajnia serdecznie zapraszamy  dzieci, młodzież i dorosłych z Olecka,...

Zamknij